Balkonová rajčata

Balkonová rajčataBalkonová rajčata jsou v posledních letech velmi v módě. Rajčata se totiž velmi snadno pěstují i v nádobách, což je při použití na balkony ideální. Rajčata vybraných odrůd vyséváme v polovině března, a postupně je pak přesazujeme , a to do nádoby o průměru alespoň 25cm a větší. Rajčata potřebují velmi dobrou půdu, a proto jim dopřejeme dobrou kompostovanou zeminu, s přísadou pomalu rozpustného hnojiva,  nebo cereritu.

Balkonová rajčata pak v nádobách vystavíme na slunné místo ke zdi, vyvážeme na kolík nebo spirálu, aby nepadla větrem nebo vahou plodů. Velmi dbáme o zálivku, a použijeme vždy dostatečně velkou misku pod nádobu, aby zem byla vždy dost vlhká a rajčata nezasychala. Pokud nám jde o výnos, ponecháme maximálně 4 patra na každé rostlině, pokud nám jde také o pěknou podívanou na plodící rostlinu, a potřebujeme pár plodů jen tak na ozdobení jídel nebo saláty, ponecháme rostlinu růst výše, ovšem výnos i plody pak budou menší

Většina lidí nemá zahradu, a tak je nucena pěstovat balkoná rajčata. Pod tímto laickým názvem se skrývá několik různých druhů rajačt, obvykle nízského vrůstu, s menšími plody, které kladou rozměry menší nároky na prostor kolem sebe. Obykle se používají keříčková rajčata , ta tyčková nejsou moc vhodná.

Doporučujeme : Pelargonie